Tento recept som vymyslela pri príprave na štátnice, kedy som premýšľala, čím by som asi najviac potešila vyčerpanú a hladnú komisiu. Premýšľala som nad surovinami, ktoré sú chutné a dokážu rýchlo dodať energiu a hlavne dobrú náladu. Výber bol teda jasný: káva, lieskovce a ďatle. To im zaručené pohladí zmysli a naplní žalúdok. Musím povedať, že skutočne zožali úspech a podarilo sa mi opantať chuťové poháriky asi každého z nich. Dokonca aj úprimný Juraj, ktorý sa nebojí povedať ak mu niečo nechutí usúdil, že to je asi najlepší koláč aký som kedy ukuchtila. Ani ja som neodolala a pár som si ich zobla. Sú fakt fenomenálne. Už pri príprave vôňa pečených lieskovcov obsadí každú skulinku vo Vašom byte a priláha nejeden mlsný jazýček. Garantujem Vám, že im len tak niekto neodolá :-). Veď usúďte samy!

Ingrediencie:

 

Postup:

Kávu zalejeme vriacou vodou, necháme 20 min vylúhovať a potom scedíme (ja používam french press). Kávou následne zalejeme ďatle a necháme ich aspoň 10 min namočené aby trošku zmäkli. Za ten čas nasucho pomaly opražíme na panvičke lieskovce, po prípade ich môžeme zapiecť aj v rúre na nízkej teplote. Musíme byť opatrný a panvicou stále hýbať (hore – dole 😊). Pri príliš silnom plameni sa môžu veľmi rýchlo pripiecť a pokaziť tak chuť celému cestu. Takto opražené oriešky dodajú guliam intenzívnejšiu chuť a neodolateľnú vôňu. Opražené lieskovce rozmixujeme nahladko alebo pomelieme. Pridáme namočené ďatle, cukor, olej, kokosové mlieko a všetko poriadne rozmixujeme a necháme odpočinúť v chladničke aspoň hodinu. Po vychladnutí tvarujeme z cesta guľky ľubovoľnej veľkosti, ktoré následne obaľujeme v kokose, karobe, kakaových bôboch alebo ich zmesy.

Mohlo by Vás zaujímať:

Recept: Kakaové tahini sladené ďatlami

Sezam indický je u nás zatiaľ známy len ako korenie, ktoré sa používa zväčša do indickej kuchyne. Je to veľká škoda, pretože tieto na meď, vápnik a železo bohaté semienka majú nie len významné blahodarné účinky, ale aj široké uplatnenie v slanej i sladkej kuchyni. Keď...

preèítajte si viac