Semiačka rôzneho druhu by mali byť neoddeliteľnou súčasťou nášho každodenného jedálnička. Už niekoľko lyžíc nám dodá vysoké množstvo minerálov, vlákniny, esenciálnych aminokyselín a nenasýtených mastných kyselín. Semienka z tohto receptu sú bohatým zdrojom vitamínu E, fosforu, horčíku, železa, zinku, draslíka, medi, mangánu a vápniku.

Takmer každého z nás v práci ešte pred obedom zasiahne „hlaďák“ a práva vtedy je ten správny čas zahryznúť do niečoho chutného a výživného. Tieto semienkové krekry, ktoré si môžete pripraviť na niekoľko dní dopredu, sú skvelou alternatívou novodobého chleba. Vedeli ste, že väčšina pečiva, ktoré kúpite v supermarkete sa pripravuje z mrazených, industriálne upravovaných polotovarov, obsahuje kopec é-čok a iných nežiadúcich látok? Doprajme si na desiatu, či olovrant niečo výživnejšie! Niečo, čo nášmu telu dodá presne to, čo potrebuje, zasýti ho na dlhší čas a poteší aj naše chuťové poháriky.

Všetky hlavné ingrediencie (okrem vajíčok) nájdete na našom e-shope v najvyššej kvalite. Cesto vystačí na 1 väčší plech.

Ingrediencie:

 

Postup:

Na rozpálenej väčšej panvici si nasucho opražíme sezamové semiačka. Pri opekaní treba dávať pozor, pretože sezam sa vie veľmi rýchlo spáliť. Opražené semiačka (majú mierne hnedú farbu a úžasne voňajú) najemno rozmixujeme. Výsledná hmota má sypko – tuhú konzistenciu. Dosť to závisí na výkonností mixéru, ale z vlastných skúseností viem, že konzistencia nie je až tak dôležitá.

Následne si opražíme aj tekvicové a slnečnicové semiačka, až kým ich vôňa neopantá celý dom a nezačnú praskať. Opečené semiačka veľmi opatrne rozmixujeme. Nechceme ich úplne pomlieť, skôr nasekať (mne sa osvedčilo striedavé mixovanie – chvíľu mixujem, chvíľu počkám, ako keď drtíte ľad). Nasekané semiačka vsypeme k sezamovej hmote, pridáme múku, sódu, všetko korenie a soľ (pri výbere korenia sa riaďte skôr vlastnými chuťovými pohárikmi než mojou preferenciou 😉, skvelé je aj chili, alebo čierne korenie). Suchú hmotu poriadne premiešame.

V druhej, menšej miske ručne vyšľaháme vajíčka s vodou a pridáme ich k suchej zmesi. Na záver už len všetko opatrne ale poriadne premiešame a necháme odstáť aspoň 10 minút. Semiačka do seba ešte naberú nejakú vodu a hmota zhustne.

Hotové cesto rozotrieme na pečúcim papierom vystlaný väčší plech a pečieme na 200°C 20 – 40 min. Cesto priebežne kontrolujeme, pretože krekry sa môžu veľmi rýchlo pripáliť. Doba pečenia závisí na type rúry a hrúbke cesta. Podávame s rastlinnou pomazánkou, bylinkami, tofu, alebo čímkoľvek, čo máte radi 😊 a horúcim bylinkovým čajíkom.

Poznámka: praženie semiačok krekrám dodá výraznejšiu chuť. Pri nedostatku času ho ale môžeme vynechať.

Mohlo by Vás zaujímať:

Recept: Kakaové tahini sladené ďatlami

Sezam indický je u nás zatiaľ známy len ako korenie, ktoré sa používa zväčša do indickej kuchyne. Je to veľká škoda, pretože tieto na meď, vápnik a železo bohaté semienka majú nie len významné blahodarné účinky, ale aj široké uplatnenie v slanej i sladkej kuchyni. Keď...

preèítajte si viac

Recept: Nepečené kávové guľky

Tento recept som vymyslela pri príprave na štátnice, kedy som premýšľala, čím by som asi najviac potešila vyčerpanú a hladnú komisiu. Premýšľala som nad surovinami, ktoré sú chutné a dokážu rýchlo dodať energiu a hlavne dobrú náladu. Výber bol teda jasný: káva,...

preèítajte si viac

Recept: Amarantové nepečené guličky

Kúpili ste si amarant a neviete čo s tým? Varený má zvláštnu konzistenciu a v kaši Vám nechutí? Máme pre Vás rýchle a jednoduché riešenie. Skúste ho opražiť na vyhriatej panvičke (návod nájdete pri popise produktu TU) a vyrobiť z neho úžasne lahodné amarantové...

preèítajte si viac