Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/www/22131/plodyzeme_sk/www/wp-content/themes/Plodyzeme/includes/builder/functions.php on line 4783
Recept: Slivkovo - makové Brownies - Plody Zeme

Odkedy som sa vzdala cukru a priemyselne spracovaných potravín, koláčiky vyjedám len zriedka a aj keď pečenie milujem, väčšina mojich výtvorov putuje do Jurajovho bruška. V tomto prípade som však nedokázala odolať a s lyžičkou v ruke som novo-vymyslené Slivkovo – makové Brownies bez cukru, vajíčok a akejkoľvek múky vyjedala priamo z formy.

Ráno, keď som len tak náhodou mrkla do mrazničky, som objavila množstvo zamrazených sliviek z tohtoročnej bohatej jesene. Viem, že mrazené ovocie nie je nutrične príliš bohaté a niektorí odborníci by ho považovalo za „mŕtve“, ale urobila som výnimku, ovocie vytiahla a premýšľala čo s ním. Okamžite ma napadol mak, kakao a ďatle. To bude kombinácia! A tak aj bolo. Vzniklo zdravé veganské brownies.

Mak je jedným z najbohatších zdrojov vápnika vôbec. Kakao zas vplýva priaznivo na kardiovaskulárny systém. Obe suroviny podporujú psychickú pohodu. Čo viac si priať počas sychravých víkendových poobedí?

Ingrediencie:

Postup:

  1. Mäkké čerstvé slivky (alebo rozmrazené) rozmixujeme vo výkonnom mixéri na jemný krém.
  2. Pridáme ďatle, ktoré necháme 30 min namočené aby zmäkli.
  3. Následne pridáme kakao a opäť rozmixujeme do hladka.
  4. V miske zmiešame mak a sódu bikarbónu.
  5. Do suchej zmesi nalejeme rozmixovanú zmes a jemne premiešame.
  6. Na záver pridáme kakaové bôby, hrozienka a najemno nalámanú čokoládu. Zmes posledný krát jemne premiešame.
  7. Tortovú formu o priemere 30 cm vymažeme kokosovým olejom. Následne do nej nalejeme cesto a vrch rovnomerne zarovnáme. 
  8. Pečieme na 200°C cca. 40 min. Na záver, ak by vrch trošku prihorieval, môžeme znížiť teplotu na 180°C.

Koláčik je výborný samotný, „fajnšmekry“ si ho ale ešte môžu potrieť kyslím domácim lekvárom, alebo roztopenou čokoládou.

Mohlo by Vás zaujímať:

Recept: Cuketovo – jablkový perník

Takmer v každej domácnosti sa občas (často) stane, že v špajzi dlho sedí nejaký druh zeleniny, či ovocia a gazdinka uvažuje, čo s ňou. Práve v takýchto chvíľach nechám voľnú ruku svojej fajntázii a vždy niečo vymyslím. Tento krát to bola cuketa a jabĺčko. Bol už...

preèítajte si viac